Ансамбълът допълни триумфа на гимнастичките на европейското първенство
Колоездач на състезанието по планинско колоездене в Ла Пас, Боливия.
Севиля триумфира в Лига Европа за седми път след дузпи срещу Рома
Триумфът на Манчестър сити в Шампионската лига
Ролан Гарос: Историческата титла на Джокович
Пищното откриване на Тур дьо Франс в Билбао
Спринтьорка от Ямайка даде петото най-добро време на 100 м в историята
Французин подобри 15-годишен рекорд на Майкъл Фелпс
Ноа Лайлс добави титла и на 200 метра на световното по лека атлетика
Шерика Джаксън от Ямайка спечели титлата на 200 метра на световното първенство п
Германия спечели историческа световна титла в баскетбола

Клик върху снимката показва мястото на събитието върху сателината карта на Google.

16:10:28

Петер Превц от Словения по време на тренировка преди турнира по ски скокове в Инсбург, Австрия.
__ 2 __

10/01/23
14:18:38

Капитанът на националния отбор на Уелс по футбол Гарет Бейл обяви края на кариерата си. Той го направи в изявление в социалните мрежи, взимайки решението малко след края на световното първенство.

Бейл приключва кариерата си на 33 години, а професионалната му кариера започна през 2006 г., когато дебютира едва 17-годишен.
__ 3 __

11/01/23
14:25:47

Бразилският сърфист Лукас Финк се носи по вълна в Прая ду Норте, Назаре, Португалия.

__ 4 __

14/01/23
20:36:16

Майкъл Дохърти от HT Rally Raid Husqvarna Racing по време на етап 11 на Рали Дакар, Саудитска Арабия.

__ 5 __

14/01/23
20:43:59

Откриването на Световна купа по ски алпийски дисциплини, Супер G за мъже, Венген, Швейцария.

14:02:33

Манчестър юнайтед" постигна важен успех в градското дерби с шампиона "Сити", след като спечели с 2:1 на своя стадион "Олд трафорд". "Червените дяволи" стигнаха до победата след обрат в рамките на само пет минути.

"Сити" поведе в 60-ата минута, когато се разписа Джак Грийлиш и изглеждаше сякаш ще постигне успех, с който да постави под напрежение лидера "Арсенал". Вместо това "Юнайтед" вкара два пъти за пет минути чрез Бруно Фернандеш в 78-ата и Маркъс Рашфорд в 83-ата.
__ 7 __

17/01/23
16:57:48

Тазгодишното рали "Дакар" завърши с победа на Насер ал Атия (вдясно) и навигатора му Матийо Бомел ("Тойота"). Катарецът спечели за пети път маратонската надпревара, която за четвърта поредна година се проведе в Саудитска Арабия.

В етапите, в които се преминаваше през пустинята, Ал Атия очаквано нямаше никакви проблеми.

Деветкатният световен рали шампион Себастиен Льоб отново показа високата си класа. Той спечели седем от 14-те етапа, включително шест поредни, с което направи рекорд.

Още в началото на ралито обаче французинът загуби много време и се задоволи с второто място в генералното класиране.

Разнообразният релеф на Саудитска Арабия подложи пилотите на екстремни натоварвания.

Чешкият пилот Алеш Лопраис с "Прага" преустанови участие в ралито, след като удари зрител, който по-късно загина.

__ 8 __

17/01/23
17:08:06

Григор Димитров преодоля първия кръг на Australian Open след победа в три сета над Аслан Карацев (Рус) - 7:6 (3), 7:5, 6:2. Българинът се справи със съперника си само за 2 часа и 19 минути.

Двубоят на "Корт 1573" се игра при много тежки условия и температури от 37 градуса.

Димитров се реваншира за загубата от Карацев в Мелбърн преди две години. В общия баланс българинът вече има два успеха в три срещи с 82-рия в световната ранглиста.

Видео репортаж от срещата на Григор Димитров
__ 9 __

29/01/23
13:24:09

По същото време при мъжете се проведе супергигантски слалом в Кортина д'Ампецо, спечелен от Марко Одермат. Носителят на Големия кристален глобус изпревари Александър Омод Килде с 35 стотни.
__ 10 __

30/01/23
13:10:53

Новак Джокович е целунал купата от Australian Open, която спечели във финала със Стефанос Циципас. Сърбинът триумфира за десети път в Мелбърн и общо за 22-ри в Големия шлем, с което се изравни с Рафаел Надал.

Милиардерът Бил Гейтс беше един от зрителите, изгледали финала.

__ 11 __

02/02/23
16:49:24

__ 12 __

03/02/23
17:55:13

Автомобилната компания "Форд" е пред завръщане във Формула 1 като партньор на "Ред бул". Очаква се новината да бъде официално потвърдена в петък вечер в Ню Йорк, където ще бъде представянето на болида на "Ред бул" за новия сезон.

__ 13 __

06/02/23
16:53:09

Тотнъм" победи "Манчестър сити" с 1:0 в един от най-чаканите мачове от 22-рия кръг във Висшата лига, с което помогна на големия си съперник "Арсенал". "Шпорите" изиграха една от най-добрите си срещи от началото на сезона, спирайки шампиона на своя стадион в Лондон.

Единственият гол вкара Хари Кейн, който беше точен в 15-ата минута.

Нападателят достигна до 200 гола във Висшата лига, ставайки едва третия с подобно постижение. Пред него са Алън Шиърър (260) и Уейн Рууни (208). И двамата обаче го постигат в повече срещи (Шиърър за 306, а Рууни в 462) спрямо Кейн (304 срещи).

Освен това Кейн вкара и своя 267-ми гол за "Тотнъм", с което вече е еднолично начело в историята на клуба.

С победата "Тотнъм" помага на "Арсенал", който запазва аванс от пет точки пред "Сити". "Артилеристите" са и с мач по-малко пред "гражданите".

През целия двубой "Тотнъм" игра много по-добре от "Сити" и обезличи силните страни на шампион. Ерлинг Холанд завърши без да отправи точен удар към вратата, той дори не докосна топката в наказателното поле.
__ 14 __

16/02/23
15:47:59

Манчестър сити победи Арсенал с 3:1 като гост в Лондон в дългоочаквания мач между двата претендента за титлата. С по-силна игра, съсредоточени действия и малко грешки, гражданите стигнаха до успеха на терена на съперника си.

__ 15 __

17/02/23
23:13:15

Барселона" и "Манчестър юнайтед" завършиха 2:2 в най-интересния мач от първия кръг на елиминациите в Лига Европа. Двата тима предложиха вълнуващ футбол, като освен четирите гола към двете врати бяха отправени общо 34 удара.

Зрителите на "Камп ноу" видяха игра на високи обороти, а много силно се представиха вратарите Марк-Андре тер Стеген и Давид де Хеа.

"Барселона" поведе с гол на Маркос Алонсо с глава в 50-ата минута. Гостите обаче обърнаха в рамките на шест минути - в 53-ата Маркъс Рашфорд се разписа, а в 59-ата Жул Кунде си отбеляза автогол.

В 76-ата минута каталунците изравниха с попадение на Рафиня.

__ 16 __

22/02/23
19:08:57

Реал" (Мадрид) постигна зрелищна победа над "Ливърпул" с 5:2 като гост в един от най-чаканите осминафинали в Шампионската лига. Европейският клубен шампион спечели насред "Анфийлд" в първия мач между двата състава.

С петте вкарани гола "Реал" нанесе най-тежката загуба на "Ливърпул" в европейски мач. Дотук червените никога не бяха получавали четири или повече гола на своя стадион.

Тимът на Юрген Клоп поведе с 2:0 след само 14 минути. Дарвин Нунес вкара в четвъртата, а Мохамед Салах в 14-ата минута.

"Реал" изравни с попадения на Винисиус Жуниор в 21-ата и 36-ата минута. След почивката "Ливърпул" се отвори и получи още три попадения. Едер Милитао вкара в 47-ата минута, а след това два пъти се разписа Карим Бензема.

С победата "Реал" затвърди добрата си серия срещу този съперник, като няма загуба в срещи с червените от 2009 г.
__ 17 __

26/02/23
11:53:36

Шведът Арманд Дуплантис продължава да задава темпото в овчарския скок и подобри собствения си световен рекорд за пореден път. Той скочи 6.22 метра по време на Световния атлетически тур на закрито в Клермон-Феран, Франция.

Дуплантис подобри с един сантиметър предишното си върхово постижение от световното първенство в САЩ. В първите два опита на тази височина Дуплантис събори летвата, но след това успешно я преодоля. Далеч преди това шведът беше си осигурил победата, преодолявайки 6.01 метра.

Вече 60 пъти в своята кариера 23-годишният скачач преодолява границата от 6 метра. Освен световната титла от 2022 г., Дуплантис е олимпийски шампион от Токио.
__ 18 __

26/02/23
21:20:21
Отборите от Формула 1 проведоха предсезонните тестове на пистата "Сахир" в Бахрейн в рамките на три дни. В тях, освен че бяха направени важни изпитания, бяха показани и новите болиди, които се чакаха с интерес.

Болидът на "Хаас" VF23

От "Ферари" изразиха позитивизъм след първите тестове със SF-23, но според Шарл Льоклер и Карлос Сайнц болидът може да бъде и по-бърз в течение на сезона.

От "Мерцедес" ще опитат да си върнат титлите при пилотите и конструкторите с F1 W14.

"Макларън" описаха своя MCL60 като подобрена версия на миналогодишния болид.

От "Ред бул" бяха най-бързи в тестовете.

__ 19 __

27/02/23
13:25:05

Манчестър юнайтед сложи край на сушата от малко над 5 години без отличие и спечели Купата на Лигата. Във финала на стадион Уембли червените дяволи се наложиха над Нюкасъл с 2:0.

Двата гола паднаха в рамките на шест минути. Каземиро засече с глава центриране в 33-ата минута и откри, а в 39-ата Свен Ботман си отбеляза автогол.
__ 20 __

27/02/23
17:19:34

Алберт Попов записа историческо класиране в Световната куп по ски алпийски дисциплини, след като завърши трети в слалома в Палисейдс Тахо, САЩ. Това е първи подиум за българина в кариерата му, като той завърши само на 24 стотни зад победителя Александър Стен Олсен (Норвегия).

В състезанието Попов раздели третата позиция с Клеман Ноел от Франция, като двамата завършиха с равно време.

Само на пет стотни зад победителя Стен Олсен завърши друг норвежец - Тимона Хауген. Попов и Ноел разделиха третото място, а в Топ 10 влязоха още Хенрик Кристоферсен, Рамон Ценхойзерн, Лукас Бротен, Фабио Гщрайн, Томазо Сала и Линус Щрасер.

Дотук в кариерата си Попов имаше четвърто място от миналогодишните финали в дисциплината в Мерибел, както и шесто място от Шладминг.

Надпреварата беше съпътствана и от дисквалификация на гръцкия скиор Ей Джей Гинис, който завърши пред Попов, но след надпреварата стана ясно, че съдиите гледат карането му на запис. След повече от 30 минути той беше дисквалифициран, защото пропуска една от вратите.

Подиумът е първи за България след близо 39-годишно прекъсване. На 16 декември 1984 г. Петър Попангелов завършва трети в Мадона ди Кампилио.

"Това е сбъдната мечта, чаках много дълго време това да се случи. Формата е добра и може би днес имах малко късмет", коментира Попов след финала.

Попов взима 60 точки за третото си място, с което вече има 160 от началото на сезона. Той е 16-и в класирането за малкия кристален глобус в дисциплината, а до края на сезона има само още един слалом - той е на 19 март в Солдеу.

__ 21 __

05/03/23
22:31:01

Ливърпул" постигна най-голямата си победа в историята на дербитата с "Манчестър юнайтед", след като се наложи със 7:0 на своя стадион "Анфийлд". Мърсисайдци унижиха своя голям съперник, като шест от попаденията паднаха през втората част.

Червените подобриха предишното си върхово постижение - 7:1 от 1895 г.

Коди Гакпо (43' и 50'), Дарвин Нунес (47' и 75') и Мохамед Салах (66' и 83') се разписаха по два пъти. Един гол добави и Роберто Фирмино в 88-ата минута.
__ 22 __

14/03/23
11:30:35

Микаела Шифрин записа своята 87-ма победа в Световната купа, която я прати пред Ингемар Стенмарк на върха в алпийските ски. Шифрин вече няколко години е лицето на този спорт, като при влизането си през 2012 г. беше считана просто за изключителен талант.

През настоящия сезон Шифрин записа 13 победи, като до края на седмицата ще кара и във финалите на Световната купа в Солдеу с възможност да ги увеличи. В кариерата си 28-годишната американка има само един по-успешен сезон (2019 г. със 17 победи).
__ 23 __

31/03/23
17:54:17

През миналата година глобалният пазар на спортни технологии е генерирал 90 милиарда долара в стойност на разкрити сделки от над 1000 партньорства. Това показва доклад на Drake Star Partners за глобалните спортни технологии за 2022 г.

Проучването анализира сливанията и придобиванията, финансирането и активността на публичния пазар през годината. Пазарът на сливания и придобивания генерира 78.3 млрд. долара стойност на сделките, отбелязвайки 70-процентно увеличение на годишна база.

До голяма степен това се дължи на предложеното от "Майкрософт" придобиване на Activision на стойност 68.7 млрд. долара.
__ 24 __

01/04/23
19:00:08

Яник Синер отстрани световния №1 Карлос Алкарас след 6:7 (4), 6:4, 6:2 и се класира за финал на турнира "Мастърс" в Маями. Двамата изиграха нов страхотен мач след полуфинала в Индиън Уелс, но този път успехът беше за италианеца.

Алкарас защитаваше титлата си от миналия сезон, а със загубата на полуфинала, ще отстъпи първото място в световната ранглиста, където от понеделник отново ще е Новак Джокович. Сърбинът не игра в Индиън Уелс и Маями, тъй като нямаше право да влиза в САЩ заради това, че не е ваксиниран срещу коронавирус.

__ 25 __

03/04/23
20:42:00

Даниил Медведев спечели титлата на турнира от сериите Мастърс в Маями след победа със 7:5, 6:3 срещу Яник Синер на финала. Това е пета титла от Мастърс за него в кариерата и четвърти трофей за 2023 след тези в Ротердам, Доха и Дубай.

__ 26 __

03/04/23
20:58:36

Стилияна Николова стана шампионка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

17-годишната българка взе златото в "Арена София", след като събра 131.300 точки. Николов изигра добре съчетанието си на лента, където получи 32.450, а след това беше оценена с 31.900 точки на бухалки, където имаше неточности. В петък тя получи 35.150 на обръч и 31.800 на топка.
__ 27 __

17/04/23
20:00:15

Ангел Русев стана европейски шампион в категория до 55 кг на първенството по вдигане на тежести в Eреван и донесе първа титла на България от шампионата. Той събра двубой от 250 кг (109 кг в изхвърлянето, 141 кг в изтласкването).

Второто място остана за Рамини Шамилишвили от Грузия с двубой от 249 кг (113 кг; 136 кг), а бронзът завоюва Валентин Янку от Румъния с резултат от 245 кг (109 кг; 136 кг).

__ 28 __

22/04/23
15:24:42

Мими Христова стана европейска шампионка по борба в категория до 65 кг в Загреб. Тя стигна до титлата след драматичен финал срещу Ирина Рингачи от Молдова. Христова изоставаше с 2:4 малко преди края, но взе две точки. В края молдовката опита атака, а след това подаде протест, който обаче не беше приет и така Христова стана шампионка с 5:4. Българката печели втората си европейска титла в кариерата и общо пети медал на европейски шампионати, като има още сребро и два бронзови медала.
__ 29 __

25/04/23
21:30:30

__ 30 __

30/04/23
15:02:30

Националният отбор на България по ръгби постигна трета поредна победа в европейската конференция "1 Юг", след като се наложи с 39:19 на Словения на Националния стадион "Васил Левски".
__ 31 __

21/05/23
12:41:40

Ансамбълът по художествена гимнастика на България спечели титлата в многобоя на Европейското първенство в Баку. Това е първо абсолютно злато за български ансамбъл от далечната 1990 година в Гьотеборг.
__ 32 __

21/05/23
12:42:32

Боряна Калейн спечели европейската титла по художествена гимнастика в многобоя в Баку. Тя донесе първо злато за България в многобой от 29 години насам при завръщането си на големия подиум.
__ 33 __

23/05/23
15:38:45

Колоездач се спуска по склоновете на състезанието по планинско колоездене Challenge Downhill в Ла Пас, Боливия.
__ 34 __

29/05/23
00:11:20

Нападателят на "Манчестър сити" Ерлинг Холанд спечели награда за най-добър играч през сезона във Висшата лига. Норвежецът, който подобри рекорда по голове в рамките на една година, спечели титлата с "гражданите" в първия си сезон в Англия.

Холанд (22 г.) има 36 гола в 35 мача в първенството.
__ 35 __

29/05/23
15:58:28

Словенецът Примож Роглич е победител в 106-ата Обиколка на Италия. Колоездачът на Йъмбо Висма завърши успешно последния 21-ви етап в Рим и получи приза за шампион в надпреварата.

__ 36 __

06/06/23
21:02:36

Севиля спечели Лига Европа за седми път, след като победи Рома с дузпи на финала в Будапеща. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите испанският тим спечели с 4:1.